عضو هیات رئیسه مجلس با تاکید بر لزوم عمل به شعار سال برای توسعه اقتصادی کشور، گفت: مجلس در این زمینه باید برای مانع‌زدایی در امر تولید ریل‌گذاری کند.

به گزارش خسروشاه نیوز، روح‌الله متفکرآزاد با بیان اینکه برخی از موانع پیش روی تولید در حوزه قانون‌گذاری است، اظهار داشت: در این راستا در مجلس یازدهم تلاش می‌شود با ریل‌گذاری مناسب، این موانع برطرف شود و امیدوارم با روی کارآمدن دولت جدید، شاهد تحرک جدی در فرآیند تولید کشور باشیم و البته دولت کنونی نیز باید رونق تولید را با جدیت پیگیری کند.

وی با اشاره به ضرورت رفع موانع پیش‌روی تولید، افزود: باید اذعان کرد که بسیاری از مشکلات اقتصادی ناشی از خودتحریمی‌ها در کشور است و در موارد بسیاری با وجود اینکه توان تولید کالایی در کشور وجود دارد، اما واردات همان کالا آزاد است که این نقض کامل به شمار می‌رود.

متفکرآزاد، رونق تولید را موجب افزایش ارزش پول ملی دانست و ادامه داد: بدون رونق تولید و توجه به امکانات و داشته‌های داخلی در حوزه‌های مختلف کالا و خدمات و ایجاد حساسیت نسبت به حمایت از تولیدات داخلی، امکان ارتقای ارزش پول ملی که در سال‌های اخیر به شدت تنزل پیدا کرده است، وجود نخواهد داشت.

وی نامگذاری سال ۱۴۰۰ از سوی مقام رهبری به عنوان سال “تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها” را بسیار مهم و برای فعالان اقتصادی خطیر خواند و گفت: مقام رهبری با دقت کامل و به صورت موشکافانه به راهکار اساسی رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی کشور اشاره کردند، به این معنا که هر راه‌حلی به جز رونق تولید ابتر خواهد بود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر به دنبال بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی آحاد مردم و کاهش تورم افسار گریخته هستیم، راهکاری جز افزایش تولید ملی نداریم و در این مسیر همه چیز به جهاد ملی برای بهبود تولید بستگی دارد.