رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی گفت: با اقدام به موقع و پیگیری‌های دقیق کارشناسان فتا کلاهبردارانی که قصد خالی نمودن حساب بانکی یکی از شهروندان را به مبلغ ۸۵۰ میلیون تومان داشتند، ناکام ماندند.

به گزارش خسروشاه نیوز،سرهنگ محسن محمودی در تشریح این خبر گفت: در ساعت یک بامداد با مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا و برابر شکوائیه واصله از وی عنوان نمودند که از حساب بانکی‌شان مبلغ۵۰ میلیون تومان برداشت غیر مجاز صورت گرفته است.

وی در ادامه افزود: شاکی با بیان اینکه در حساب خود مبلغ ۸۵۰ میلیون تومان موجودی دارد از پلیس فتا در خواست کمک می کند که از ادامه روند برداشت جلوگیری بعمل آورند. 

سرهنگ محمودی با بیان اینکه پس از ثبت اظهارات شاکی پرونده اولیه تشکیل یافت گفت: تیم واکنش سریع پلیس فتا استان بلافاصله موضوع را در دستور کار خود قرار دادند که  با انجام تحقيقات و بررسی های فنی و دقیق ، عامل برداشت غيرمجاز مشخص شد.

وی بیان داشت: در ادمه روند رسیدگی به پرونده دستورات قضایی لازم اخذ و حسابهای شناسایی شده بلافاصله در نیمه شب مسدود گردید و خوشبختانه کلاهبرداران سایبری نتوانستند ۸۰۰ میلیون تومان را از حساب شاکی برداشت کنند.

سرهنگ محسن محمودی گفت: پلیس فتا ۲۴ ساعته در خدمت همشهریان عزیز بوده و در صورت وقوع جرایم در فضای مجازی به سرعت تحت پیگیری قرار گرفته و کسانی که سعی در مختل نمودن امنیت کاربران فضای مجازی را داشته باشند به شدت با این گونه افراد در چهارچوب قانون برخورد خواهد شد و حتما مجرمان سایبری بدانند که خواب خوشی نخواهند داشت.

این مقام انتظامی به عاملان برداشت‌های غیر مجاز هشدار داد و گفت: کسانی که با ایجاد صفحات جعلی و فیشینگ و یا سایر ترفند‌های کلاهبرداری سعی کنند از همشهریان عزیز اقدام به کلاهبرداری نمایند پلیس فتا به سراغ آنان خواهد آمد و باید پاسخگوی اعمال خود باشند. 

رئیس پلیس فتا استان آذربایجان شرقی به شهروندان و کاربران فضای مجازی توصیه کرد : حتما نکات امنیتی در خصوص رمزهای کارتهای بانکی را جدی گرفته و تحت هیچ شرایطی در اختیار دیگران نگذارند و در صورتی که با موارد مجرمانه و مشکوک مواجهه شدند مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس Cyberpolice.ir گزارش کنند.

  • منبع خبر : پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا