اداره کل آموزش و پرورش آذربایجان شرقی با صدور اطلاعیه‌ای، جزئیات فعالیت مدارس استان را در هفته‌ی آینده اعلام کرد.

به گزارش خسروشاه نیوز طبق این اطلاعیه، بر اساس تصمیم ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا، جزئیات نحوه فعالیت مدارس استان از روز شنبه، ۱۴ اسفند ماه، تا پایان هفته بر اساس رنگ بندی کرونایی به شرح زیر است:

آموزش برای پایه‌ی دوازدهم رشته‌های نظری در تمام رنگ بندی‌های کرونایی حضوری است.

مدیران و عوامل اجرایی جهت پشتیبانی آموزش‌ها در همه‌ی رنگ بندیهای کرونا با رعایت دقیق نکات بهداشتی در مدرسه حضور خواهند داشت.

در وضعیت قرمز، فعالیت‌های آموزشی و پرورشی کلیه‌ی مدارس، آموزشگاه‌ها و … در مدارس شهری (به جز پایه دوازدهم نظری) به‌صورت غیرحضوری پیگیری خواهد شد و مدارس روستایی طبق دستورالعمل‌های که پیشتر ابلاغ شده، آموزش‌ها را حضوری با رعایت دقیق نکات بهداشتی پیگیری می‌کنند.

در وضعیت نارنجی، زرد و آبی، فعالیت‌های آموزشی و پرورشی کلیه‌ی مدارس شهری و روستایی در تمامی دوره‌های تحصیلی با توجه به واکسیناسیون بالای ۸۵ درصد دانش‌آموزان با رعایت دقیق نکات بهداشتی، فاصله‌گذاری اجتماعی و گروه بندی کلاسی به‌صورت حضوری پیگیری خواهد شد و تصمیمات موردی برای مدارس با شرایط خاص شیوع و یا عدم شیوع این بیماری، با هماهنگی مسئولین ذی‌ربط منطقه به ستادهای شهرستانی محول می شود.

همچنین فعالیت کانون‌های فرهنگی، تربیتی و مراکز مشاوره و اختلالات یادگیری با عنایت به مراجعه کم، حضوری است.

کلاس‌های کارگاهی (دروس عملی) رشته‌های هنرستانی با رعایت حداکثر ۱۵ نفر در یک کلاس، حضوری است.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش آذربایجان شرقی، مدیران مدارس فعالیت‌های آموزشی و پرورشی مدارس خود را بدون جابجایی در شیفت مربوطه پیگیری می‌کنند.