قائم مقام شهردار تبریز با اشاره به تشکیل ستاد راهبری جهت شناسایی مشکلات مربوط به مناسب سازی محیط شهری گفت: مناسب سازی پارک‌های شهر تبریز برای استفاده افراد کم توان و نصب سیستم صوتی گویا در چراغ‌های قرمز از جمله اقدامات مهمی است که در سال جاری انجام می‌گیرد.

به گزارش خسروشاه نیوز به نقل از شهریار، محبوب تیزپاز صبح امروز در جلسه بررسی مشکلات مرتبط با سازمان بهزیستی در قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت اظهار کرد: طی یک دهه گذشته، شهرداری اقدامات لازم در حوزه مناسب سازی محیط شهری برای افراد کم توان، ناتوان، معلول جسمی و حرکتی انجام داده است.

وی ادامه داد: طی جلسه‌ امروز، نقاط ضعف، کاستی‌ها، مسائل و مشکلات موجود مورد بررسی قرار گرفته و در این رابطه طرح‌های راهبردی ارائه شد.

قائم‌ مقام شهردار تبریز افزود: یکی از مهم‌ترین نتایج این جلسه، تشکیل ستاد راهبردی جهت شناسایی مشکلات مربوط به مناسب سازی محیط شهری است که در این رابطه، نمایندگانی از سوی معاونت عمرانی و شهرسازی، معاونت حمل و نقل، سازمان سیما منظر شهرداری تبریز، معاونت فرهنگی و اجتماعی و اداره کل ارتباطات انتخاب شدند تا در حد کلان، مشکلات موجود را راهبری کنند.

تیزپاز گفت: در این راستا، مسئولانی از کل مناطق دهگانه شهرداری تبریز، منصوب خواهند شد تا دستورالعمل اجرایی به آنها ابلاغ شود.

قائم مقام شهردار تبریز افزود: یکی دیگر از مشکلات موجود در سطح شهر، وضعیت نامطلوب پل‌های عابر پیاده و مکانیزه نبودن آنها برای استفاده افراد کم توان و ناتوان است که پس از کارشناسی‌های انجام گرفته تصمیمات لازم در این مورد اتخاذ خواهد شد.

وی ادامه داد: عناصر و مبلمان شهری، آبخوری‌ها، باکس‌های زباله، ورودی‌های پارک‌ها و سرویس‌های بهداشتی باید متناسب با شرایط جسمی افراد کم توان طراحی شود که در این رابطه ستاد راهبردی، اقدامات لازم را به مناطق ابلاغ خواهد کرد.

تیزپاز گفت: طی سال جاری، پارک‌های موجود در سطح شهر برای استفاده افراد کم توان و ناتوان مناسب سازی خواهد شد.

قائم مقام شهردار تبریز بیان کرد: نصب سیستم صوتی گویا برای افراد نابینا در چراغ‌های راهنمایی و رانندگی و درج نام ایستگاه‌های اتوبوس با خط بریل از جمله اقدامات مهم در این زمینه خواهد بود.