او آخرین بازمانده نسل طلایی شعر خسروشاه بود و با فوت او و شاعرانی چون بازارچی، شایسته‌خو، صابری و... نسل شاعرانی که در نیمه دوم قرن ۲۰ شمسی در خسروشاه شعر سرودند و شعرشان ورد زبان مردم شد، به پایان رسید.

خسروشاه نیوز- حامد حامدی: خبر درگذشت شاعر مردم، مرحوم حاج حسن بابایی خسروشاهی منتشر شد…

او آخرین بازمانده نسل طلایی شعر خسروشاه بود و با فوت او و شاعرانی چون بازارچی، شایسته‌خو، صابری و… نسل شاعرانی که در نیمه دوم قرن ۲۰ شمسی در خسروشاه شعر سرودند و شعرشان ورد زبان مردم شد، به پایان رسید.

شاعری که غزل ترکی را در کمال استحکام معنا و وزن می‌سرود و در عین‌حال ساحت‌های اجتماعی و مسائل مردم همواره در شعرش حضور داشت.

در دوران مبارزات انقلاب شکوهمند اسلامی شعر او در خدمت انقلاب درآمد و در طول دهه شصت او پای ثابت شب‌شعرها و بزرگداشت شهدا در خسروشاه بود.

بدون شک اگر ساکن خسروشاه نبود و تبریزنشین می‌شد، یا در انجمن‌های ادبی تبریز حضور می‌یافت، امروز آوازه شهرتش مرزها را دویده بود و جای تاسف بسیار است که این شهر قدر داشته‌های خود را نمی‌داند.

در اواخر عمر گرانقدرش، کتاب “سئیران تپه منظومه‌سی” که نظیره‌سرایی او به شعر “حیدربابایه سلام” و خطاب به کوه سئیران‌تپه بود به کوشش محقق و شاعر ارجمند سعید بختیاری خسروشاهی منتشر گردید و مجموعه غزلیات ترکی او برای چاپ آماده شد که متاسفانه در دوران حیات این شاعر چاپ نشد.

سیران تپه

  • نویسنده : حامد حامدی