اگر بخواهیم فهرستی از شخصیت‌های اسرارآمیز در فوتبال روسیه منتشر کنیم قطعا قربان بردیف در صدر آن قرار دارد. یک نابغه، مربی و مردی در سایه که در روستوف و رابین‌کازان مدت‌ها حضور داشته و خدمات زیادی به این تیم‌ها انجام داده است اما حالا دوباره به تیمی رفته که کمتر کسی انتظار آن را داشته است.

به گزارش خسروشاه نیوز،تیم تراکتور تبریز که در میانه‌های فصل قبل برای بهتر شدن شرایطش در جدول دوباره به سراغ ارطغرل ساغلام، سرمربی ترکیه‌ای رفته بود پس از اینکه با این مربی برای ادامه همکاری به توافق نرسید به سراغ گزینه‌های دیگر رفت و حالا برای فصل جدید با قربان بردیف، سرمربی روس که اصلیتی ترکمن دارد به توافق رسیدند و او که نقش مهمی در معرفی سردار آزمون به فوتبال روسیه داشت قرار است فصل بعد روی نیمکت این تیم تبریزی بنشیند. سایت «اسپورت‌باکس» روسیه درباره انتصاب بردیف به این سمت می‌نویسد: «اگر بخواهیم فهرستی از شخصیت‌های اسرارآمیز در فوتبال روسیه منتشر کنیم قطعا قربان بردیف در صدر آن قرار دارد.

یک نابغه، مربی و مردی در سایه که در روستوف و رابین‌کازان مدت‌ها حضور داشته و خدمات زیادی به این تیم‌ها انجام داده است اما حالا دوباره به تیمی رفته که کمتر کسی انتظار آن را داشته است. او حالا نه اسپارتاک و نه دیناموی مسکو، بلکه تراکتور در ایران را برای مربیگری انتخاب کرده است. بردیف فصل پیش در تیم غیرت قزاقستان حضور داشت و به نوعی رالف رانگنیک این تیم بود که مسئولیت تیم‌های پایه، آکادمی و مجموعا تمامی کارهای فنی را برعهده داشت. با این حال در فصلی که به تازگی به پایان رسید نتوانست نتایج خوبی کسب کند و به صورت توافقی از این تیم جدا شد. او که گفته می‌شد از تیم‌های مختلفی پیشنهاد دارد حالا راهی تیمی شده که فصل قبل در لیگ قهرمانان آسیا به مرحله یک‌هشتم نهایی نیز صعود کرد اما با یک گل به النصر عربستان باخت.

این تیم در دوره اخیر لیگ ایران در رده سیزدهم قرار گرفت و حالا امیدوارند با کمک بردیف بتوانند به لیگ قهرمانان برگردند. بردیف در ایران چهره‌ای شناخته شده است؛ چراکه با بازیکنانی چون آزمون و عزت‌اللهی کار کرده و شناخت خوبی از آنها دارد.»