دبیر کل حزب الله لبنان گفت: کسانی که این اقدام تروریستی را مرتکب شدند به سزای عمل خود در دنیا قبل از آخرت خواهند رسید و این وعده انقلابیون و آزادگان است.

به گزارش خسروشاه نیوز به نقل از المنار، سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان در سخنانی به مناسبت سالگرد شهادت شهیدان حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس گفت: در ابتدا به مسلمین و مسیحیان میلاد حضرت مسیح (ع) و به همه سال نو میلادی را تبریک می گویم.

شهادت حسن ایرلو را تسلیت می‌گوییم

وی ادامه داد: شهادت حسن ایرلو سفیر ایران در یمن را تسلیت عرض می‌کنم.

تفاهم قوی با جریان ملی آزاد لبنان داریم

سید حسن نصرالله گفت: ما بر اهمیت گفتگو میان لبنانی‌ها تاکید داریم و به متحدان و دوستان بسیار مشتاق هستیم. درباره تحولات داخلی طی روزهای آتی به طور مفصل سخن خواهیم گفت اما مناسبت و زمان مجال پرداختن به اوضاع داخلی را الان نمی‌دهد.

دبیر کل حزب الله لبنان افزود: ما به تفاهم با جریان ملی آزاد پایبندیم و آماده توسعه آن به گونه‌ای که منافع ملی را برآورده کند، هستیم.

تبعات ترور شهیدان حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس ادامه دارد

دبیر کل حزب الله تصریح کرد: هنگامی که مراسم شهادت فرماندهان پیروزی در عراق و ایران و دیگر مناطق گرامی داشته می‌شود این تاکیدی بر قدرشناسی از آنهاست. تبعات ترور شهیدان سلیمانی و ابومهدی المهندس تا به امروز ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری مناسبت شهادت سرداران پیروزی بیانگر احترام و تقدیر ما از آنها و تاکیدی بر ثبات برادران آنها در پیمودن راه و پایداری و ادامه جهاد و مقاومت و حضور و رویارویی با طرح‌های استکبار آمریکایی و صهیونیستی است.

طی سالهای گذشته نبردهای بزرگی از جمله شمشیر قدس رخ داده است

نصرالله گفت: طی دو سال گذشته نبردهای بزرگی رخ داده است که تاکیدی بر ادامه راه این دو شهید است از جمله نبرد شمشیر قدس.

وی افزود: آمریکای قاتل، عراق را اشغال و دهها هزار عراقی را کشت و زیرساختهای آن‌را ویران و منابع آن‌را غارت و انواع شکنجه‌ها علیه عراقی‌ها روا داشت. ملت‌های ما و کشورهای ما باید موضع خود موضع ثابت خود را میان قاتل و شهید مشخص کنند کما اینکه عراق باید در قبال قاتل و شهید موضع گیری داشته باشد.

آمریکا داعش را ایجاد کرد

نصرالله گفت: آمریکا داعش را ایجاد کرد و مسئول همه جنایاتی است که در عراق رخ داد و به این بهانه به عراق بازگشت. آمریکا عراق را اشغال و قبل از ترور سلیمانی مرتکب کشتار شد. ملت‌های ما و کشورهای ما باید موضع روشنی اتخاذ کنند نه به خاطر شهید بلکه به خاطر آینده خود.

ایران اولین کشوری بود که در کنار ملت عراق علیه داعش ایستاد

وی در ادامه گفت: آمریکا قاتل منافقی است که در تاریخ نظیر ندارد. شهید سلیمانی در کنار ملت عراق ایستاد و در تاسیس مقاومت نقش بسزایی داشت. ایران اولین کشوری بود که در کنار ملت عراق در مقابله با داعش ساخته و پرورده واشنگتن، قرار گرفت. این شهید در برابر اشغالگران ایستاد و در تاسیس گروههای مقاومت عراق نقش آفرینی کرد.

نصرالله تاکید کرد: هنگامی که داعش آمد، شهید سلیمانی در زمره اولین کسانی بود که در کنار ملت عراق به دفاع از شهرها و روستای و مقدسات قرار گرفت. حاج قاسم به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران در راس و مقدم برهمه بود.

دبیر کل حزب الله لبنان گفت: امنیت که عراق از آن برخوردار است به برکت شهیدان است و آیا مقایسه میان آمریکای قاتل و ایران که عراق را حمایت کرده، منصفانه است؟

وی اعلام کرد: فرماندهان شهید در زمین سیر می‌کردند و به آسمان نظر داشتند. آنها در میان رزمندگان بودند و در درد و رنج و گرسنگی و تشنگی در کنار آنها بودند. مقایسه میان این دو شهید که در کنار عراق ایستادند و میان آمریکا که مرتکب کشتار شد، فاجعه است.

عربستان به دستور آمریکا در راستای تروج تفکر وهابی حرکت کرده است

نصرالله تاکید کرد: تکفر داعشی از عربستان می‌آید و محمد بن سلمان می‌گوید که آمریکا از عربستان طی ده سال گذشته خواسته است که در راستای ترویج تفکر وهابی در دنیا حرکت کند. عربستان عوامل انتحاری و خودروهای انتحاری را به عراق ارسال کرده است.

سعودی برای قتل عراقی‌ها عوامل انتحاری را فرستاد و ایران جوانانش را برای دفاع از کودکان و مردم عراق اعزام کرد

سید حسن نصرالله ادامه داد: سعودی جوانان را برای کشتن جوانان و مردان و کودکان عراقی در عملیات‌های انتحاری روانه کرد و ایران جوانان خود را اعزام کرد تا از جوانان و مردان و کودکان عراقی در همه استان‌های عراقی دفاع کنند.

آمریکا مسئول همه جنایت اسرائیل در فلسطین و لبنان و منطقه است

دبیر کل حزب الله لبنان گفت: آمریکا مسئول همه جنایات اسرائیل در فلسطین و منطقه است.

نصرالله تاکید کرد: آمریکا مسئول همه جنایت اسرائیل در لبنان است. هر آنچه که اسرائیل در لبنان از جنگ و حمله و کشتار مرتکب شده مسئولیتش با آمریکاست پس چگونه به آن به دیده دوست بنگریم؟

آمریکا مسئول کشتار سوری‌ها و ویرانی سوریه است

دبیر کل حزب الله لبنان در ادامه تاکید کرد: آنکه سوری‌ها را کشت و کشورشان را وارد جنگ ویرانگر کرد، دولت آمریکاست. آمریکا در سوریه و عراق متحمل شکست شده است. واشنگتن از پایگاه التنف در سوریه و حمایت داعش برای تهدید علیه دمشق استفاده می‌کند. جنگ علیه سوریه همچنان به اشکال مختلف ادامه دارد. آنچه امروز سوریه با آن روبرو است محاصره اقتصادی و قانون سزار است.

جنگ علیه یمن جنگی آمریکایی با اجرای سعودی است

دبیر کل حزب الله لبنان تاکید کرد: جنگ علیه یمن جنگی آمریکایی است که به دست سعودی اجرا شده است.

وی اعلام کرد: آمریکاییها با کشورهای حوزه خلیج فارس در اثنای محاصره قطر برای کشیدن پول از آن بازی کردند.

شهید سلیمانی قبل از شهادت در هرجا که آمریکایی‌های قاتل بودند حضور داشت

دبیر کل حزب الله لبنان تصریح کرد: شهید قاسم سلیمانی قبل از شهادت در هرجایی که این آمریکایی‌های قاتل بودند، حضور داشت و هر آنکه که حاضر باشد پیروزی به ارمغان می‌آورد و عامل قدرت و تغییر دهنده معادلات است. در نهایت کار هم خون و جانش را فدا کرد.

وی افزود: جنایت ترور حاج قاسم مرحله جدیدی از بینش و بصیرت و درگیری را پایه گذاری کرد.

عاملان شهادت حاج قاسم و ابومهدی المهندس به سزای عمل خود خواهند رسید

وی افزود: کسانی که این اقدام تروریستی را مرتکب شدند به سزای عمل خود در دنیا قبل از آخرت خواهند رسید و این وعده انقلابیون و آزادگان است. تسامح در قبال ماندن نیروهای آمریکایی در عراق به مثابه قتل جدید شهیدان سلیمانی و المهندس است. به فرض که به ادعای آمریکا نیروهای آمریکایی از عراق خارج و مستشاران و مربیان و کادر اداری بمانند، امروز مسئولیت با ملت و رهبران عراق است.

دبیر کل حزب الله لبنان تاکید کرد: سرنوشت نیروهای آمریکایی خروج از این منطقه است. مقاومت مردمی در شرق فرات گزینه درستی است که به خروج ارتش آمریکا از سوریه منجر خواهد شد.

وی گفت: خون شهیدان سلیمانی و المهندس وجدان‌های جهان عرب و اسلام را صدا می‌زند و می‌گوید که راس ظلم و اشغالگری در منطقه ما آمریکا است و آن را دشمن بدارید.

دبیرکل حزب الله با بیان اینکه بسیاری از آمار و ارقام دروغین و بخشی از جنگ روانی علیه ملت‌های منطقه است، افزود: در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی سفیر آمریکا تبدیل به کبوتر صلح و قاسم سلیمانی تبدیل به مجرم و قاتل می‌شود.

حمایت عربستان از تکفیری ها و گروه تروریستی داعش

سید حسن نصرالله همچنین افزود که آثار جنایات آمریکا و اسرائیل همچنان در لبنان آشکار است و عربستان سعودی در پس پرده حمایت از داعش و تکفیری‌ها است.

دبیرکل حزب الله در واکنش به این سخنان که حزب الله موجب تخریب روابط لبنان شده است، گفت: روابط با چه کسی؟ با آمریکا؟ این همان دشمنی است که ما را به تخریب روابط با آن متهم می‌کنید؟ ما به کسی تجاوز نکردیم و به عربستان حمله نکردیم بلکه این کشور شریک در جنگ جهانی علیه منطقه بود.

سید حسن نصرالله ادامه داد: چه کسی از داعش در سوریه حمایت می‌کرد و اگر این گروه تروریستی در سوریه به پیروزی می‌رسید فاجعه تاریخی در لبنان روی می‌داد؟ فقط آمریکا؟ پس عربستان چه؟ تروریست کسی است که هزاران سعودی تکفیری را به سوریه و عراق روانه کرد. این مایه افتخار ما بود که با این قاتلان توطئه گر علیه کشور و ملت خود مقابله کنیم.

دبیرکل حزب الله با بیان اینکه تروریست کسی است که هزاران لبنانی در خلیج فارس را به گروگان گرفته و هر روز به این وسیله لبنان را تهدید می‌کند، ادامه داد: استعفای هیچ وزیر لبنانی در موضع عربستان تغییری ایجاد نخواهد کرد چرا که مشکل این کشور با کسانی است که طرح‌هایش را نقش بر آب کرده‌اند.

سید حسن نصرالله تاکید کرد: مشکل عربستان واضح و با کسانی است که از سال ۲۰۰۵ به بعد از تبدیل لبنان به یکی از امارات و شیخ نشین های عربستان ممانعت کردند. مشکل عربستان با کسانی است که با معامله قرن مخالفت می‌کنند و در به شکست کشاندن طرح‌های این کشور در سوریه و عراق سهیم بوده‌اند.

دبیرکل حزب الله تصریح نمود: آنچه ما از مردم می‌خواهیم این است که دشمن خود را شناخته و به عنوان دشمن برخورد کنند. این خون‌ها در رگ‌های ما و فرزندان و نوادگان ما همچنان تا آزادسازی کامل از هرگونه اشغالگری آمریکا و اسرائیل جریان خواهند داشت و فریاد خواهند زد.