استانداری آذربایجان شرقی در بیانیه ای بر لزوم رعایت حجاب در معابر و خیابان ها و اماکن عمومی تاکید کرد.

به گزارش خسروشاه نیوز، در این بیانیه آمده است: حجاب از نمادهای تمدن ایرانی- اسلامی از زمان‌های قدیم تاکنون بوده و مردم مسلمان کشورمان، به ویژه مردم متدین، مؤمن و غیرتمند آذربایجان شرقی، همواره به رعایت آن بالیده اند.

تعهد و پایبندی مردم عزیز کشورمان به رعایت حجاب به عنوان یکی از شاخص‌های اصیل فرهنگی و اجتماعی سبب شده که دشمن پس از ناامیدی از جنگ در جبهه‌های نظامی و اقتصادی به جنگ شناختی با محور حجاب روی بیاورد.

اما مردم ایران اسلامی به ویژه آذربایجان شرقی به عنوان نخستین پایتخت حکومت شیعی، در ماه‌های گذشته با الهام از مکتب انسان ساز اسلام و تداوم سنت آبا و اجدادی خود نشان دادند که خواب دشمنان برای جدایی آنان از حجاب به عنوان میراث دینی گذشتگان این مرز و بوم، سرابی بیش نیست.

استانداری آذربایجان شرقی با درک این مهم و در راستای همسویی با مطالبه مردم عزیز، و مؤمن استان بر ضرورت رعایت حجاب در اماکن عمومی و اهتمام مضاعف برای تحقق این مهم در سازمان‌ها و ادارات دولتی به عنوان محل مراجعه شهروندان تاکید مؤکد دارد.

بدیهی است که تلاش برای تحقق زیست عفیفانه در سایه حجاب به عنوان تکلیف شرعی و قانونی و به عنوان خواسته اصلی مردم آذربایجان شرقی، وظیفه غیرقابل تردید همه نهادهای مسؤول بوده و هیچ گونه تعلل در این زمینه قابل قبول نیست.

استانداری آذربایجان شرقی با آرزوی قبولی طاعات و عبادات مردم متدین و انقلابی استان در ماه مبارک رمضان و هشدار جدی به هنجارشکنان، انتظار دارد همگان با هم افزایی و مشارکت در صیانت از حجاب و ترویج روزافزون آن، برای مقابله با توطئه‌های دشمنان در زمینه کمرنگ کردن این ارزش الهی و اسلامی همگام شوند تا کرامت خانواده‌ها در جامعه اسلامی بیش از پیش حفظ شود.